1. Где Вы учились?
Азам своєї професії я навчалася у Калинівському технологічному технікумі на спеціальності «модельєр-конструктор одягу».
Поглибити свої знання мені вдалось навчаючись у Київському національному університеті технології та дизайну.
На жаль, навчання в навчальних закладах нашої системи освіти не встигає за швидкозмінними тенденціями в системі модної індустрії. Тому, здобувши вищу державну освіту, щоб бути профессіоналом своєї справи і свого часу, я продовжую підвищувати свою кваліфікацію на семінарах, різних курсах, а також читаю необхідну літературу.
2. Насколько важной для Вас была учёба? Помогают ли в работе знания, полученные во время учёбы?
З одного боку, я отримала необхідні знання для організації та ведення швейного виробництва. Але, з іншого боку, ніхто мене не вчив як організувати власне ательє, як підбирати робітників, як працювати з клієнтами... Так, дещо кострубатими випускають у світ навчальні заклади своїх спеціалістів: вчили, вчили, а все-одно вимушені набивати власні «шишки».
3. Ваше имя – Ваш бренд? Как возникла такая идея? Сложно ли соответствовать своему имени?
Кожна, а особливо, успішна людина – це персональний бренд. Це те, що про людину говорять і думають, коли чують її ім’я чи стикаються з результатами її діяльності та з нею особисто. І я переконана, що позитивний образ «іменного» бренду можна і неохідно створювати. Над чим приходиться працювати щодня.
4. Как пришло решение начать своё дело?
Скільки себе пам'ятаю, завжди у мене була творча жилка. З дитинства любила малювати, робити всякі "дрібнички". У мене була мрія стати дизайнером. Отже, власне ніхто й не думав про створення ательє, все вирішив «його величність – випадок». Я закінчувала роботу над дипломним проектом, як один з друзів заговорив про вільне приміщення за не дуже великі гроші. На той час я відмовилась від думки працювати на дому, адже в дитинстві мала можливість спостерігати за всіма «достоїнствами» процесу прийому клієнтів на дому.
І тут моя сестра сказала: «А чому б не відкрити своє ательє?» Так все і почалося…)))
5. Какие были возможности на старте?
Можливостей-то, особливих, і не було в той час. Так, була старенька машинка, дешевенький оверлок, але дружні зв’язки у сфері швейної промисловості та, головне, бажання та віра у власну справу. Зараз навіть смішно згадувати, як я ризикнула стартувати з таким «капіталом». Проте на сьогодні у нас є усе необхідне високоякісне промислове обладнання. Ми можемо працювати як з шовком, так і з шинеллю, зі шкірою, з хутром, з трикотажем.
6. Как же Вы всё начинали?
Знаєте, бізнес – це досить ризикована справа, і якщо дуже довго думати – то хтось зробить це за вас. Отже, прийшла ідея – або роби, або не заважай іншим.
7. Кто был первым клиентом?
Свої експерименти я завжди ставлю над своїми рідними. Моєю першою клієнткою і, як я завжди називаю, живою рекламою є моя сестра. І я цьому дуже радію. В цьому, до речі, можливо в деякому сенсі криється мій успіх. У моєї сестри дуже «легка рука». Зараз ми навіть помітили певну закнономірність: як тільки у мене є вільний час, який я можу потратити на пошиття чогось для своїх, і моя сестра купує тканину і заносить до мене в ательє, вже на наступний день з’являється купа інших замовлень (стукаю по дереву 3 рази)))))
8. Кто и что поддерживает Вас на пути к успеху?
Віра в те, що я на правильному шляху, що це «моя справа», що я знаю, як це робити, і колектив, який довіряє мені, дивиться на мене з надією. Віра в те, що ми разом: керівник, співробітники зробимо те, що хочемо і досягнемо результатів, які ставить перед собою підприємство.
Крім того, якщо б не було такої сім'ї, як у мене, якщо б не було тилу, який важливий і чоловікові і жінці, не було б успіху. Мене дуже підтримує моя сім'я.
9. Многие говорят, что в бизнесе главное фарт, удача. Насколько Вы с этим согласны?
Звичайно, удача – необхідна штука у бізнесі, проте, до лежачих на дивані цілісінький день вона зазвичай у гості не приходить.
10. Возникали ли у Вас страхи, сомнения, препятствия?
Труднощі є завжди, без них нікуди. Труднощі, страх, сумніви були і на самому початку, пов'язані з організацією роботи, надалі - пов'язані з розвитком справи. Працювати доводилося дуже багато, дуже втомлювалася, але як то кажуть, всі труднощі тимчасові, а гордість за успіх власної справи перекриває будь-яку втому.
11. Какие качества нужно развивать в себе?
У будь-якій справі для позиції «господаря» необхідно бути лідером з усіма наслідками, інколи не зовсім прємними. А для лідера важливими є самостійність, впевненість, надійність та стратегічне мислення.
12. Какое Ваше увлечение – хобби?
Я захоплююсь виготовленням виробів «hand made», малюю картинки тушшю,оздоблюю речі художній розписом по тканині.
А взагалі моє хобі – це моя робота.
13. В чём состоит секрет Вашего успеха?
Завжди прагнути до своєї мрії, не дивлячись ні на що, не боятися труднощів, вірити в себе і в свої сили, і, головне, мати поряд справжніх друзів, які завжди допомагають та підтримують у важкий момент.
14. Чего хотите добиться в жизни?
На цьому етапі життя у мене мета – власне швейне виробництво на 50 робітників, а далі - ))))скажу через пару років.
15. Какой Вы можете дать совет, начинающим своё дело?
Я б порадила, по-перше, залишити позаду думки про те, що створити справу без стартового капіталу неможливо, що необхідно мати особливі зв’язки,а, головне, відразу забути про те, що, відкривши власну справу – одразу розбагатієш.
Всі ці думки лише заважатимуть. Необхідно йди до власної мети, заради якої ви організували бізнес і, головне, встигати отримувати задоволення від свого бізнесу.
|